Za nami ważne wydarzenie, nad którym pracowaliśmy przez ostatnich kilka miesięcy! Dziś rano w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się 3-godzinne szkolenie dla strażników miejskich, gminnych i policjantów z całego Podhala.
Tematem spotkania było egzekwowania przepisów ochrony środowiska. Głównym punktem szkolenia był wykład specjalnego gościa z Krakowa – Andrzeja Rysia, kierownika tamtejszego referatu kontroli odpadów Straży Miejskiej. Około 30 strażników i policjantów wymieniało się doświadczeniami w sprawie kontroli palenia odpadów, otrzymali też sporą dawkę wiedzy teodsc02406retycznej i praktycznej.
Na ręce zakopiańskich strażników przekazaliśmy dzisiaj listy antysmogowe napisane przez dzieci z tutejszych szkół podstawowych w trakcie naszego listopadowego „Maratonu Pisania Listów z Andrzejem Bargielem”. Funkcjonariusze będą je wręczać w trakcie kontroli osobom podejrzewanym o palenie odpadów.
Dzisiejsze wydarzenie udało nam się zorganizować dzięki grantowi z pieniędzy unijnych, który pozyskaliśmy kilka miesięcy temu w ramach konkursu „Nasze powietrze” organizowanego przez Krakowski Alarm Smogowy.
Kolejne działania już w tym tygodniu.
DZIAŁAMY!